Dr. Hakan GÜNEY, Estetik Ameliyatlar, Burun, Göz Kapağı, Yüz, Kaş, Kulak, Dudak, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Erkeklerde Meme Büyüklüğü, Lenf Drenaj, Profesyonel Makyaj, İplikle Askılama, Saç Ekimi,

Liposuction, Karın Germe, Yağ Enjeksiyonu, Yara İzleri, Uyluk Germe, Kol Germe, Rekonstrüktif Cerrahi, Yarık Dudak, Yarık Damak, Yanıklar, Yüz Kemiklerinde Şekil Bozuklukları,

Doğumsal Şekil Bozuklukları, , Ameliyatsız Güzellik, Botox, Dolgu, PRP, Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Lpg, Power Plate, Kavitasyon, Radyofrekans,

whatsapp
Ürün Kategorileri

Yüz

Yüz germe (Face Lift)
Yüzde, zaman içinde yaşlanmaya bağlı olarak, derinin elastikiyetini yitirmesiyle birlikte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Kişiyi yaşlı gösterecektir. 
Bu istenmeyen görüntüyü yok etmek için yüz ve boyundaki fazlalık, sarkmış ve gevşemiş deri alınır. Cerrahın uygulayacağı tekniğe göre kesi sayısı ve yerleri farklı olabilir. Genellikle şakak bölgesinden kulak önüne hat boyunca ilerler; kulak memesinin altından döner ve kulak arkasındaki saçlı deriye ulaşılır. Yara izleri kalıcıdır, fakat bu izlerin zamanla rengi açılacak ve daha az belli olacaktır.

Ameliyat, şakak bölgesi, alın ve kaşları içeren bölgeye yapılıyorsa, üst yüz germe; yanak ve üst dudak bölgesine yapılıyorsa, orta yüz germe; çene altı ve boyun bölgesine yapılıyorsa, alt yüz ya da boyun germe denir. Her bir bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi girişim uygulanabilir. 

Yüz germe ameliyatı genel anestezi yada lokal anestezi ile yapılabilir. Ancak lokal anestezi tercih edildiğinde sedasyon da uygulanacaktır. Ameliyat yaklaşık olarak yapılacak işleme göre 4-7 saat kadar sürmektedir. Bu diğer operasyonlara göre biraz daha uzun bir süredir; çünkü ciddi uzmanlık isteyen bir operasyondur ve çok ayrıntı içerir. 

Ameliyat sonrasında, anestezinin etkisi geçmeye başladığında, ağrı kesicilerle dindirilebilen hafif bir ağrı olabilir. Ayrıca gerginlik hissi, şişlikler ve morluklar oluşacaktır. Buz uygulaması bunların daha az olmasına yardımcı olur. Sargılar ertesi gün açılır ve hastaya boyunluk taktırılır. Morluk ve şişler, 1. haftada çok azalacak; cilt üzerindeki diğer hafif şişlik ve ameliyatın tam oturması ise 4-6 ay sürecektir. İlk sonuçlar, 3. haftada fark edilecektir. Dikişler ise 5. ve 7. günlerde alınır. Başınızı birkaç gün yüksekte tutmanız gerekmektedir. Genelde 3 gün sonra hasta banyo yapabilir. 20 gün sonra saç boyatılabilir. İşe, 10 gün sonra dönülebilir. 2 hafta sonra uzun yürüyüşlere, 3 hafta sonrada ağır spora başlanabilir. Yüze darbe verici sporlar, 4 hafta boyunca yapılmamalıdır. Dikişler alındıktan sonra makyaj malzemesi kullanılabilir. Ameliyattan sonra birkaç ay yüzün güneşten korunması gereklidir. Bu sebeple dışarı çıkılacağı zaman mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanılmalıdır. 

Yüz Germe ameliyatı sonrasında ciddi bir kanama ihtimali yok denecek kadar azdır. Meydana gelebilecek küçük kan birikmelerinin estetik sorunlar yaratmaması için ameliyattan sonra “dren” kullanılması önemlidir. 
Enfeksiyon bu ameliyattan sonra nadir olarak görülür. Antibiyotik ile tedavi edilebilir.
Saçlı deride hissizlik ve saç dökülmesi de nadiren olabilir. Ancak saçlar ve his mutlaka geri gelir.
Sigara içen hastaların ameliyattan en az 1 ay önce bırakması ve ameliyattan sonra da bir süre içmemesi faydalıdır.
Yüz germe ameliyatlarında hastanın asla unutmaması gereken husus, ameliyatın mucize yaratmayacağıdır. Kuşkusuz öncekinden çok daha sağlıklı ve genç bir görünümü olacaktır ancak aşırı beklentiler olmamalıdır.

Son Güncelleme : 04/04/2023