Dr. Hakan GÜNEY, Estetik Ameliyatlar, Burun, Göz Kapağı, Yüz, Kaş, Kulak, Dudak, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Erkeklerde Meme Büyüklüğü, Lenf Drenaj, Profesyonel Makyaj, İplikle Askılama, Saç Ekimi,

Liposuction, Karın Germe, Yağ Enjeksiyonu, Yara İzleri, Uyluk Germe, Kol Germe, Rekonstrüktif Cerrahi, Yarık Dudak, Yarık Damak, Yanıklar, Yüz Kemiklerinde Şekil Bozuklukları,

Doğumsal Şekil Bozuklukları, , Ameliyatsız Güzellik, Botox, Dolgu, PRP, Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Lpg, Power Plate, Kavitasyon, Radyofrekans,

whatsapp

Yağ Enjeksiyonu

Ürün Kategorileri

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu, bir bölgeden alınan yağ dokusunun bir başka bölgeye dolgu yapmak amaçlı bir yöntemdir. Yüzdeki yaşlılık çizgilerinin derinliğini azaltmak, dudakları dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak ve yüzdeki zayıf bölgelere (yanaklar, çene vb) daha dolgun bir görünüm vermek amacıyla kullanılmaktadır.

Lokal veya genel anestezi altında yapılan uygulama, yağ dokusunun ince bir enjektör yardımıyla çekilmesiyle başlar. Miktar, enjeksiyon yapılacak doku miktarına göre değişir. Çekilen yağ temizlenerek dolgu yapılacak bölgeye enjekte edilir. İşlem süresi, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak değişir.Doğal bir metottur ve alerji riski bulunmaz.

Sonrasında rahatsızlık verecek derecede ağrı şikayeti olmaz, enjeksiyon yapılan bölgede hafif şişlik ve morarma oluşabilir; ödem ve morarma 7-10 gün içinde kaybolur. 

Enjeksiyon sonrası ilk 6 ay içinde enjeksiyon yapılan yağların yaklaşık %50-70'i vücut tarafından emilir; geriye kalan yağ miktarı ise kalıcıdır. Doldurulan bölgenin yıllarca bozulmadan kalması için ilk uygulamadan sonra 3-6 ay ara ile birkaç kez tekrarı gerekir.

Tekrar seanslarında tekrar yağ almaya gerek yoktur. İlk seansta alınan fazla yağlar dondurularak hastaya özel tüplerde saklanır. Yeni bir seans sırasında bu tüplerdeki yağlar eritilip adeta hazır dolgu maddesi (Restylane gibi) gibi enjekte edilir.

Günümüzdeki çalışmalar yağ hücre aşısının giderek yaygınlaşacağını göstermektedir.

Son Güncelleme : 04/04/2023