Dr. Hakan GÜNEY, Estetik Ameliyatlar, Burun, Göz Kapağı, Yüz, Kaş, Kulak, Dudak, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Erkeklerde Meme Büyüklüğü, Lenf Drenaj, Profesyonel Makyaj, İplikle Askılama, Saç Ekimi,

Liposuction, Karın Germe, Yağ Enjeksiyonu, Yara İzleri, Uyluk Germe, Kol Germe, Rekonstrüktif Cerrahi, Yarık Dudak, Yarık Damak, Yanıklar, Yüz Kemiklerinde Şekil Bozuklukları,

Doğumsal Şekil Bozuklukları, , Ameliyatsız Güzellik, Botox, Dolgu, PRP, Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Lpg, Power Plate, Kavitasyon, Radyofrekans,

whatsapp

Liposuction

Ürün Kategorileri

Liposuction

1970’li yıllardan beri plastik cerrahide kullanılan liposuction, vücutta belli bölgelerde toplanan yağların vakum yardımı ile ince kanüller kullanılarak çekilmesi yöntemidir. Bu işlem göbek, kalça basenler, bacaklar, diz, bel yanları, sırt bölgesi, ayak bilekleri, kollar ve çene altı gibi bölgelerde özellikle uygulama alanı bulmaktadır. 

 Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir.İdeal olarak kilosu normal ya da normalden biraz fazla olan ancak vücudun belli bölgelerinde diğer bölgelerden daha fazla yağ toplanması olan kişiler için uygulanmaktadır. Bu işlem ile bu bölgeler inceltilerek diğer bölgeler ile orantısı dengelenmektedir.

Operasyon, yağ alınacak bölge uyuşturularak sedasyon+lokal anestezi altında veya genel anestezi altında yapılabilir. İşlem, kanüllerin gireceği 3-4 mm genişliğinde kesiler açılmasıyla başlar. Ardından belirlenen miktarda yağ bölgeden çekilir. Ameliyat sonrası dönemde girişim yapılan bölgeye, derinin daha pürüzsüz olması için elastik korseler giydirilmektedir. Bu korselerin ortalama 2-3 hafta boyunca giyilmesi tavsiye edilmektedir. 
Liposuction işlemlerinden sonra hasta genellikle birkaç saat içinde evine yollanmakta ve bir iki gün içinde işine ve günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir. 

Ameliyat sonrası oluşabilecek hafif ağrılar, ağrı kesiciler ile kontrol edilebilir. Liposuction girişiminden sonra yağ alınan bölgelerde ödem ve morluklar oluşacaktır. Morlukların geçmesi 3-4 hafta, şişliklerin tam olarak inmesi ve kesin sonucun ortaya çıkması da 6-8 hafta almaktadır.

Liposuction işleminde en önemli komplikasyon yağ alınan bölgede dalgalanmalar (ondülasyon) ve birtakım göçük noktaların oluşmasıdır. Bunun nedeni, normalden fazla veya düzensiz yağ alınmasıdır. Ayrıca deri elastikiyeti iyi olmayan kişilerde de bu durum ortaya çıkabilir. Liposuction'da amaç çok yağ almak değil, uygun miktarda yağ almaktır. Mümkün olduğu kadar ince kanüllerle yağ aspire ederek düzensizlik ve çöküntü oluşturmadan yeterli miktarda yağ almak gerekir. Çok ufak, gizli kesilerle geniş bir alandaki problemin çözümü sağlanabilmekle birlikte bu işe heves eden, plastik cerrah olmayan kişilerin yaptığı katastrofik olgular yüzünden birçok hasta liposuctiona endişe ile bakmaktadır. ''Yağ Embolisi'' riski bu endişeyi arttırmaktadır. Liposuction konusunda deneyimli bir anestezi ekibiyle çalışan bir plastik cerrah başvurmanız gereken kişidir.

Son Güncelleme : 04/04/2023