Dr. Hakan GÜNEY, Estetik Ameliyatlar, Burun, Göz Kapağı, Yüz, Kaş, Kulak, Dudak, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Erkeklerde Meme Büyüklüğü, Lenf Drenaj, Profesyonel Makyaj, İplikle Askılama, Saç Ekimi,

Liposuction, Karın Germe, Yağ Enjeksiyonu, Yara İzleri, Uyluk Germe, Kol Germe, Rekonstrüktif Cerrahi, Yarık Dudak, Yarık Damak, Yanıklar, Yüz Kemiklerinde Şekil Bozuklukları,

Doğumsal Şekil Bozuklukları, , Ameliyatsız Güzellik, Botox, Dolgu, PRP, Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Lpg, Power Plate, Kavitasyon, Radyofrekans,

whatsapp

Karın Germe

Ürün Kategorileri

Karın Germe

Karın germe (abdominoplasti) Karın, bel ve kalça bölgesinin konturunu sağlık ve estetik açısından düzeltmeye yönelik çok çeşitli cerrahi teknikleri bünyesinde toplayan bir yöntemdir. Nedenleri, doğuştan olan kas zayıflığı ve cilt gevşekliği, ameliyatlara bağlı yara izleri ve fıtıklaşmalar, kilo değişmeleri sonucu oluşan yağlanmalar veya cilt sarkmaları, hamilelikler sonrası karında oluşan deri çatlakları, cilt sarkması, cilt altı yağ dokusunda kalınlaşma ile kas zayıflığına bağlı gevşek bir karın ve belin kalınlaşmasıdır. 

Karın germe ameliyatı, vücut konturu düzeltici bir ameliyattır ve kilo vermek amacıyla uygulanmaması gerekir. Fakat şişman kişilerde de vücut konturunu düzeltmek için uygulanabilir.
Bununla birlikte, tıbbi açıdan ciddi sağlık problemleri yaşayan kişiler (ileri derece kalp veya akciğer yetmezliği, hamilelik veya karın içi organ hastalığı) ve ameliyat sonrası gerçekçi olmayan beklentiler taşıyan kişilerde bu operasyonlar uygulanmamalıdır. Karın germe sonrası tekrar gebelik mümkündür. Ancak en az 2 yıl geçmesi önerilir. İz iç çamaşır içine saklanabilmesi nedeniyle sorun oluşturmaz. Bu nedenle karın bölgesinde gevşekliği ve sarkıklığı olan genç hastalara da önerilir.

Ameliyat: Sıklıkla uygulanan karın germe metodunda göbek ile kasık bölgesi arasındaki sarkık ve çatlak deri cilt altı yağ dokusuyla beraber bütün olarak çıkarılarak göbek üstünde kalan deri aşağıya doğru gerilip kapatılır. Göbek üstü ve bel bölgesinde fazlalık yağlar varsa liposuction ile alınır. Karın kaslarındaki gevşemeyi düzeltmek ve karın duvarını sıkılaştırmak için karın kasları ortada yaklaştırılır. Abdominoplastinin günümüzde uygulanan modern teknikleri, tek seansta göğüs ile uyluklar arasındaki bölgenin konturunun uyumlu ve düzgün olmasını sağlamaktadır. Ameliyat yaklaşık 3 saat kadar sürer. Ameliyat bitiminde göbek yeri değişmez, sadece göbeğin etrafındaki deri değişmiştir. Dikiş hattı iç çamaşır içinde kalacak şekilde yerleşir. Kanlı serum birikmemesi için bölgeye dren konur.

Ameliyat sonrası:Ameliyat sonrasında hastalar 1-2 gün hastanede yatar ve birkaç gün de evinde dinlenir. Ertesi gün kan dolaşımını sağlamak için yürümek tavsiye edilir. Uzanmak, öne eğilmek gibi hareketler, karın kaslarınızı zorlayıp şişlikleri artıracak, hatta kanamaya yol açacağından dikkat edilmesi gerekir. Drenler ameliyattan sonraki ilk günler içinde çıkarılır. İlk haftalarda görülen şişlikler ve morluklar normaldir ve zamanla azalmaya başlar. Ancak şişliklerin tümüyle geçmesi ve ameliyatın kesin sonucunu görebilmeniz için 1-2 ay beklemeniz gerekir. Ameliyattan 1 hafta sonra günlük aktivitelere ve işe dönebilirsiniz.

   Liposuction yapılmışsa 3-4 hafta kadar korse giymeniz gerekir. Normal yürüyüş tavsiye edilir. Göbek dışında alınacak dikiş yoktur. Dikiş izi ilk 3-4 ay kırmızı renkte olup belirgindir. Yara iyileşmesinin normal seyrinde olan bu belirginlik, 9 ay - 1 yıl sonunda yerini genellikle deri renginde olan ve rahatsız edici olmayan kalıcı bir ize bırakır. Yara izinden memnun olmayan hastalarda ize yönelik olarak değişik pomad uygulamaları, kenacort enfeksiyonu, silikon yaprak uygulamaları, lazer uygulamaları ve izin kesilip tekrar dikilmesi gibi işlemler gündeme gelir.

Son Güncelleme : 04/04/2023