Dr. Hakan GÜNEY, Estetik Ameliyatlar, Burun, Göz Kapağı, Yüz, Kaş, Kulak, Dudak, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Erkeklerde Meme Büyüklüğü, Lenf Drenaj, Profesyonel Makyaj, İplikle Askılama, Saç Ekimi,

Liposuction, Karın Germe, Yağ Enjeksiyonu, Yara İzleri, Uyluk Germe, Kol Germe, Rekonstrüktif Cerrahi, Yarık Dudak, Yarık Damak, Yanıklar, Yüz Kemiklerinde Şekil Bozuklukları,

Doğumsal Şekil Bozuklukları, , Ameliyatsız Güzellik, Botox, Dolgu, PRP, Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Lpg, Power Plate, Kavitasyon, Radyofrekans,

whatsapp

Göz Kapağı

Ürün Kategorileri

Göz Kapağı

Blepharoplasty (Göz Altı Torbaları ve Kapağı Cerrahisi )
Pek çok insanda, onları yorgun ve yaşlı gösteren gözaltı torbalanmaları ve/veya üst kapaklarında sarkıklık görülmektedir. Hatta bazı durumlarda görmeyi engelleyebilecek durumlar ortaya çıkabilir.
Üst ve alt kapaklar beraber bazen de hastanın ihtiyacına göre ayrı ayrı da yapılabilir. İki problem vardır, torbaya neden olan sarkık yağlar ile sarkık cilt ve dokular.

ÜST KAPAK: yerçekimine bağlı olarak üst kapaktaki derinin sarkmasıdır. Bu durum kişinin görünümünü ve görüşünü bozar. Kişi bu duruma alıştığı için farkına varmasa da; kaşlarını çatarak bakmak zorunda kalır bu da sebepsiz baş ağrılarına neden olur. Ayrıca "Kaş kaldırma ve alın germe" yöntemi ile düşük ve aşağıda duran kaşların düzeltilmesi de ihtiyaca göre yapılabilir. 

ALT KAPAK: Göz çukurundan fırlamış yağ, torbalanmaya ve gözaltında mor, siyah halkalara neden olur ve yüze yorgun ve yaşlı bir ifade verir. Genelde yaşlılığın bir sonucudur ancak gençlerde genelde genetik faktörün etkisiyle ortaya çıkar. Deride gevşeklik yok ise problem sadece yağ torbaları ize kapak derisine kesi yapılmadan, göz kapağı iç kısmındaki konjunktika kesilerek problem giderilir. Deride gevşeklik var ise kirpik hattına çok yakın olarak deri kesilir ve yağ ile birlikte deriye müdahale edilerek operasyon gerçekleştirilir. Kişi yorgun ve yaşlı görüntüsünden kurtulur; dinamik ve genç bir görünüm kazanır. 
Operasyon lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Dikişler 3-5 gün içinde alınır ve hasta günlük hayatına dönebilir. Üst kapakta kapak kıvrım hattında, alt kapakta ise kirpik hattına yakın yapılan kesikler çok iyi iyileştikleri için izler farkedilmez.

Son Güncelleme : 04/04/2023