Dr. Hakan GÜNEY, Estetik Ameliyatlar, Burun, Göz Kapağı, Yüz, Kaş, Kulak, Dudak, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Erkeklerde Meme Büyüklüğü, Lenf Drenaj, Profesyonel Makyaj, İplikle Askılama, Saç Ekimi,

Liposuction, Karın Germe, Yağ Enjeksiyonu, Yara İzleri, Uyluk Germe, Kol Germe, Rekonstrüktif Cerrahi, Yarık Dudak, Yarık Damak, Yanıklar, Yüz Kemiklerinde Şekil Bozuklukları,

Doğumsal Şekil Bozuklukları, , Ameliyatsız Güzellik, Botox, Dolgu, PRP, Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Lpg, Power Plate, Kavitasyon, Radyofrekans,

whatsapp

Erkeklerde Meme Büyüklüğü

Ürün Kategorileri

Erkeklerde Meme Büyüklüğü

Erkeklerde meme küçültme (Jinekomasti) Tıp dilinde jinekomasti denilen erkek memesinin normalden fazla büyümesi, erkeklerde meme dokusunun iyi huylu büyümesi olarak tanımlanabilir. Bu durumun hasta üzerinde özellikle psikolojik olarak olumsuz etkileri olmaktadır.
Meme dokusu, başta östrojen ve progesteron olmak üzere çeşitli hormonların etkisiyle gelişmektedir. Erkeklerde bu gelişim, erkeklik hormonlarıyla dengelenmekte ve östrojenin etkileri engellenmektedir. Jinokomasti, bu dengenin bozulmasıyla oluşur. Bunun dışında çeşitli tümörler, hipertiroidizimin, hepatit, siroz, akciğer kanseri, akciğer hastalıkları, tiroid bezi hastalıkları, testis hastalıkları, uyuşturucu kullanımı, kilo almak veya kas yapmak için steroid kullanımının da etkisi olduğu bilinmektedir.

Erişkin erkelerde tedavi sadece cerrahi operasyonla mümkün olmaktadır.

Ameliyat: Plastik cerrahın veya hastanın seçimine bağlı olarak genel veya lokal anestezi altında uygulanan basit bir girişimdir. Hastanede kalmayı gerektirmez. Ameliyatta meme bölgesindeki, fazla yağların ''Liposuction'' ile alınmasından sonra meme ucundan yapılan 1-2 cm.lik kesiden girilerek aşırı derecede büyümüş meme dokusu çıkarılır. Bazı zayıf hastalarda liposuction uygulanmaz sadece meme dokusu çıkarılır. Gerekirse deri de toplanarak fazlası çıkarılırve gerekirse ameliyat bölgesine dren konur. İşlem 1-2 saat arasında sürer. 

Ameliyat sonrası:2-3 hafta içinde korse kullanılır. Geçici morluklar ve ağrı, şişlik, ameliyat bölgesinde uyuşukluk hissedilir. Büyük bir kısmı ilaçlarla hemen kontrol altına alınır, zaman içinde kendiliğinden tamamen geçer. Hasta 1-2 gün içinde normal hayatına dönebilir. Ameliyattan sonra göğüsler tekrar büyümez.

Meme dokusunun alınmasının hiçbir zararı veya yan etkisi yoktur. Tam tersine erkekte de görülebilen kadından daha habis seyreden meme kanserinin de oluşması engellenmiş olur.

Son Güncelleme : 04/04/2023