Dr. Hakan GÜNEY, Estetik Ameliyatlar, Burun, Göz Kapağı, Yüz, Kaş, Kulak, Dudak, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Erkeklerde Meme Büyüklüğü, Lenf Drenaj, Profesyonel Makyaj, İplikle Askılama, Saç Ekimi,

Liposuction, Karın Germe, Yağ Enjeksiyonu, Yara İzleri, Uyluk Germe, Kol Germe, Rekonstrüktif Cerrahi, Yarık Dudak, Yarık Damak, Yanıklar, Yüz Kemiklerinde Şekil Bozuklukları,

Doğumsal Şekil Bozuklukları, , Ameliyatsız Güzellik, Botox, Dolgu, PRP, Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Lpg, Power Plate, Kavitasyon, Radyofrekans,

whatsapp
Ürün Kategorileri

Burun

Rhinoplasty (Estetik Burun Ameliyatı)
Estetik nitelikli burun ameliyatları, yüz ile orantılı olarak burnun yapısının ve boyutlarının düzeltilmesi işlemidir. Bunların yanı sıra burun içindeki kıkırdak ve kemik eğrilikleri ile nefes alma problemleri de düzeltilebilmektedir.

Ameliyat için en erken burun gelişiminin tamamlandığı (kızlarda 16-17; erkeklerde 17-18) yaş beklenmelidir.

Cerrahlar açısından en zor işlemlerden biridir; çünkü hem hareket alanı çok sınırlıdır; hem de insan vücudunun en dikkat çeken organıdır. Dolayısıyla en ufak bir bozukluk fark edilmektedir. Bu nedenle en çok revizyona tabi tutulan ameliyatlardan biridir.

Ameliyat ortalama 2,5-3 saat sürer. Genellikle genel anestezi tercih edilir. Ancak işlemin türüne göre lokal anestezi altında da yapılabilir. Ameliyat sonrasında bir gece hastanede kalınır.

Ameliyat sırasında genellikle burun içinde çalışıldığında iz kalmamaktadır. Ancak ilk 2 yada 3 hafta morluk ve şişlikler görülür. Kesin sonuç, tam bir iyileşmeden sonra yani, 3 ila 6 ay içerisinde belli olacaktır. İkinci operasyona ihtiyaç olup olmadığına karar vermek için 1 yılın geçmesi beklenmelidir.

Unutulmaması gereken husus, burun ameliyatları öncesinde hasta beklentilerinin gerçekçi olması ve ameliyatı yapacak olan doktorla görüşülerek ortaya çıkacak sonuçlar hakkında görüş birliğinin sağlanmasıdır.

Son Güncelleme : 04/04/2023